SatıcıSüt Konağı
  +90 (553) 333 1433
Natürel Sızma Zeytinyağı - 1 litre
İlan 560 kişi tarafından 565 kez görüntülendi
  • İlan No:#20000032
  • Lokasyon: Bafra / Samsun
  • İlan Yayınlanma Tarihi: 11/11/2020
  • Teslim Tarihi:Hemen Teslim
  • Satış Tipi: Perakende
  • Miktarı:1.0 Litre
  • Teslim Şekli:Nakliye
  • Satıcı Türü:Üretici
  • Litre Fiyatı:53.0 TL

Naturel Sızma Zeytinyağı - 1 litre

Balıkesir gömeç bölgesi, kaz dağlarının eteğinde yetişen

Diğer zeytin yağları arasında en kaliteli ve asit oranı 6.5 dizyem silkme yöntemi ile ağaçlardan toplanan ve mekanik araçlarla üretimi gerçekleştirilen yağdır.
 

Ağacından özenle toplanan yeşilimsi ve olgunlaşmış zeytinlerin sıkılmasından elde edilen natürel sızma zeytinyağıdır. Bu yağlar E vitamini bakımından zengindir. Tüm sıcak ve soğuk yemeklerinizde, özellikle baklava yapımında, balık pişirmede gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Naturel sızma zeytinyağı üretiminde ortalama 4-5 kilo zeytinden 1 kilo zeytinyağı elde edilir.

Asit oranı:           Max.%0,8 Hasat Zamanı:    Kasım 15 ile Ocak 15 arası Sıkım Zamanı:    Toplandıktan hemen sonra  Bölge: Balıkesir Ayvalık, Gömeç, Edremit, Burhaniye

Natürel sızma zeytinyağı kandaki kolesterolü düzenlediği için kalp ve damar hastalarına ilaç olarak tavsiye edilmektedir.

Natürel sızma zeytinyağının içerdiği E, A, D ve K vitaminleri, çocukların ve yetişkinlerin kemik gelişimine oldukça yardımcı olmaktadır. Natürel zeytinyağı faydaları kalsiyum kaybını engelleyerek kemikleri güçlendirmektedir.

Natürel Zeytinyağı faydaları kemikler organizmanın mineral yapılarının deposunu oluşturur ve mineral birikimi olmadığı takdirde kemik erimesi gibi ciddi rahatsızlıklar ortaya çıkmaktadır. Bu bakımdan zeytinin iskelet sistemimiz üzerinde çok olumlu katkısı vardır.

Natürel sızma zeytinyağı mide asidini azaltarak mideyi gastrit ve ülser gibi hastalıklara karşı birebirdir. Bununla beraber safra salgısının harekete geçirerek, sindirimin çok iyi hale gelmesini sağlar. Natürel sızma zeytinyağı tüketiminde Osteoporoz ve Alzheimer hastalıklarına karşı, kalsiyumun emilini arttırması, beyin hücrelerinin zarında bulunan yağ asitlerinin yapısı oluşturulması nedeniyle olumlu etkisi kanıtlanmıştır. Natürel sızma zeytinyağı faydasının sebebi içerisinde “oleokantal” isimli doğal bir bileşim bulunuyor. Bu bileşim Alzheimer hastalığının sebebi olduğu düşünülen beta-amiloid birikimini azaltmaya yardımcı oluyor ve böylece hastalığa yakalanma riskini de azaltıyor. Natürel sızma zeytinyağı, vücutta serbest radikaller olarak adlandırılan ve hücre hasarına sebep olan maddelerin oluşumunu antioksidan özelliği sayesinde engelleyerek karaciğeri hücre hasarından koruyor. vücutta iltihaplanmayı önleyici etkileri sebebiyle, iltihabi bir kronik hastalık olan akut pankreatit gelişimini de engelliyor.